Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Farklı bir ülkede kendi anadilinizde eğitim görmenin avantajları tabi ki çok fazladır. Öncelikle hiçbir vakit kaybı yaşamadan dersleri daha hızlı şekilde ...

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Farklı bir ülkede kendi ana dilinizde eğitim görmenin avantajları tabi ki çok fazladır. Öncelikle hiçbir vakit kaybı yaşamadan dersleri daha hızlı şekilde anlayarak geçme imkânına sahip olursunuz. Tabi bu sürede o ülkenin anadilini de kendi anadiliniz gibi öğreneceğiniz için ekstra bir dil öğrenme şansına sahip olursunuz. İşte bu imkânlar eğitime önem veren ve dünya öğrencileri tarafın fark edilen Ukrayna üniversitelerinde sağlanmaktadır. Örneğin Ukrayna’da hukuk okumak istiyorsunuz ama o ülkenin dilini bilmiyorsunuz. Vakit kaybetmekte istemiyorsunuz. O halde ülkenin İngilizce ve Ukraynaca hukuk eğitimi veren üniversitelerine kayıt yaptırabilirsiniz. Ülkede yaklaşık 8 tane üniversitede en iyi bölümlerde Türkçe destekli eğitim sunuluyor. Özellikle Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde istediğiniz bölümde Türkçe eğitim için kayıt yaptırabilirsiniz. Ülkede eğitim koşulları, kayıt, konaklama ve tüm evrak hazırlıkları için Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı firmasından yardım alabilirsiniz.

Tabi ki Ukrayna’da üniversite okumanın öğrenciler için ekstra bir farkı var. Öncelikle üniversite sınavı veya ekstra bir sınav zorunluluğu olmadan yalnızca lise diploması ile Ukrayna üniversitelerine kayıt yaptırmak mümkün. Hukuk, mühendislik, ekonomi, mimarlık, tıp ve tüm bölümlerde sınavsız kayıt yaptırma olanağı ile birlikte lisans ve yüksek lisans programları için de kolaylıklar sunulmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Türkçe Eğitim

Dünyanın birçok ülkesinde öğrencinin talep gösterdiği Ukrayna üniversitelerine en fazla kayıt Türk öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Böylece öğrenciler arkadaşlık kurma konusunda sıkıntı yaşamadığı gibi bu durum onlara birçok kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Ukrayna üniversitelerinde okuduğunuz eğitim süresince ülkemizde harcadığınızdan daha fazla para harcamayacağınıza emin olabilirsiniz. Uygun harç ücretleri ve ekonomik yaşam koşulları sayesinde hem yurt dışında eğitim görme hem de hayalini kurduğunuz bölümde sınavsız olarak okuma imkânına sahip oluyorsunuz. Yemek kültürleri zengin ve damak zevkinize uygun yemeklerin olması da size bu dönemi keyifli geçirmenizi sağlayacak avantajlardan birisidir.

Apart, yurt ve ev tarzı konaklama imkânları sayesinde kendi yemeklerinizi kendiniz pişirebilirsiniz. Doğal yapısı, temiz havası ve mimari güzellikleri ile boş vakitlerinizde keşfedeceğiniz son derece tarihi yapılar bulunmaktadır. Bologna eğitim sistemine sahip olan Ukrayna üniversitelerinden alacağınız diploma Türkiye’de geçerli olacaktır. Yani YÖK tarafından orada alacağınız diploma ülkemizde geçerli olacak ve istediğiniz resmi veya özel kuruluşta hemen işe başlayabileceksiniz. Buna kısaca diploma denkliği denilmektedir. Ukrayna üniversitelerinde alacağınız diploma Avrupa ülkelerinde de geçerli sayılacaktır. Ukrayna üniversitelerinde hazırlık eğitimleri 2 yıllık olup Rusçayı anadiliniz gibi konuşmanız sağlanmaktadır. Rusça hazırlık eğitim paketleri oldukça uygun fiyat aralıklarında sunulmaktadır. Hazırlık eğitimlerinin ardından ülkede istediğiniz üniversitede okuma imkânına sahip oluyorsunuz. Rusça dili ile birlikte Ukraynaca dilini de tercih edebilir ve iki dili de öğrenebilirsiniz. Özel ve günlük hayatta bu iki dili yaygın olarak kullanma imkânı olduğu için dil öğrenmekte de herhangi bir zorluk söz konusu değildir.

Yurtdışında eğitim öğrencilere beklentilerin üstünde hayat tecrübesi katmaktadır. İleriki hayatta özel ve iş alanında doğru ve hızlı kararlar alabilmek yurt dışı eğitimlerinin en önemli avantajıdır. Kaliteli eğitim ise mesleki anlamda da başarılı olarak hedefe ve en üst makamlara hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlayacaktır. Ukrayna üniversitelerinde uluslararası alanda eğitim veren ünlü akademisyen ve profesörler ders vermektedir. Araştırma merkezleri, etüt merkezleri ve uygulamalı derslerle öğrenciler için en üst kalitede eğitim amaçlanmaktadır. Ukrayna üniversiteleri kayıt işlemleri, istenen belgeler, konaklama, ulaşım, ücretler ve sorunsuz yolculuk için danışmanlık desteği alabilirsiniz. Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firması hayallerini gerçekleştirmek için kararını almış tüm öğrencilere danışmanlık hizmeti sunuyor.

2 Yıllık Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezunları AKTS ile 3.Sınıftan Eğitime Devam Edebilmektedirler

Hukuk Fakultesi 2000$
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2000$
İş Yönetimi ve sigortacılık 2000$
Bankacılık 2000$

#harkovekonomiüniversitesi #harkovekonomi #harkovdaekonomi #harkovdaişletme #ukraynadaekonomi #yurtdışındaekonomi #yurtdışındaişletme #harkovdaekonomiğitimi #harkovüniversiteleri #harkovdaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

 

 

 

 

 

 

 

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!